Jak jsem již psala v článku Menstruační cyklus aneb 4 ženy v jedné, v každé fázi se chuť na milování liší. Nicméně výše libida není závislá jen na aktuálně prožívaném cyklu. Stále se jedná o individuální záležitost. Jak se říká – sto lidí, dvě stě chutí. Shodneme se na jednom, v období ovulace se cítíme nejlépe a po milování toužíme.

Sex během menstruace ano nebo ne? K ničemu se nepřemlouvejte, a pokud během menstruace sex nechcete, stůjte si za tím, partner by to měl pochopit. Případně mu dejte přečíst, mé články, což pro něj bude velký očistec :D. Zkrátka žena by v takové situaci měla mít právo veta. Muž to na vlastní kůži nikdy nezažije a tudíž plně nepochopí. Můžete trpět menstruačními bolestmi nebo PMS syndromem. Se sexem během menstruace je to stejné jako se sportem – záleží na vašem těle, naučte se ho poslouchat.

 

Několik praktických rad:

  • Strach z bakterií je mýtus. Pokud se bojíte, že se vám skrz čípek, dostanou do těla bakterie, je to chyba. Při menstruaci s sebou bere krev vše, co se v děloze nachází. Je to samočistící proces těla.
  • Prožívání orgasmu je samo o sobě uvolňující. Pokud trpíte na křeče a nepříjemné bolesti, zkuste si navodit orgasmus, ať s pomocí partnera nebo bez něj. Třeba se vám uleví.
  • Sex při menstruaci není stejný jako bez ní. Musíte mít s partnerem vybudovaný hluboce intimní vztah. Koncem vašich dní je menstruace slabší, riziko špinění bude menší. Řešením může být také milování ve sprše, kdy s sebou vše vezme tekoucí voda.
  • Menstruační houbička: slyšeli jste o ni? Jedná se o mořskou řasu, která funguje podobně jako tampon. S tím rozdílem, že je plně recyklovatelná, znovu použitelná a čistě přírodního původu. Příjemným bonusem je použití při sexu. Houbička je skvěle absorbční a měkká, takže ji při styku neucítíte.

 

Některým mužům může být sex během menstruace nelibí a nebudou ho po vás vyžadovat vůbec. Může se také stát, že máte na sex během svých dní největší chuť. Komunikujte spolu a dospějte ke kompromisu.

Ženské pohlavní orgány jsou během menstruace mnohem citlivější, stejně tak pánevní dno. Dosažení orgasmu může být mnohem intenzivnější, než ve zbylých 3 fázích. V dřívějších dobách měl tento styl muže a ženy speciální spirituální nádech spojený s magickým prožitkem obou dvou.

 

Ať už to cítíte jakkoliv, je to správné 🙂