Dala jsem dohromady desatero přikázání, jak se po rozchodu vyresetovat a přestat smutnit po bývalém milovaném. Doporučuji vytisknout a nalepit na zrcadlo, kde se malujete. Je to to, co vám kamarádky možná neřeknou. 

1. Vybrečte se – i když se vám zdá, že v sobě máte slz, že by se objemem mohly měřit s Niagáry, není to tak. Pláč nezadržujte, povolte mu kohoutek a uvidíte, že do konce svých dní plakat nevydržíte. Jak říká Miro Žbirka: Čo bolí, to prebolí. A lebo Rytmus: Keď to nejdě, tak to prejdě. 

2. Multimédia – Uložte fotky a videa na flashku, uložte ji do krabice a přidejte k ní ostatní věci, které jste od exíka dostali. VAROVÁNÍ: Polibky a kopačky bohužel neuložíte. 

3. Pusťte uzdu chutím – Jezte všechno, co vás napadne. Nesmysl? V žádném případě! Když budete bezmyšlenkovitě konzumovat vše, co si chutě žádají, zapomenete na nevydařený vztah. Budete pak mít mnohem větší problém a to se svou váhou. Začnete sportovat, začnete produkovat endorfiny a budete mnohem šťastnější. (Krok s přejídáním můžete přeskočit a na sport se vrhnout okamžitě. Ačkoli z vlastní zkušenosti vím, že to nejde 👼🏼). 

4. Obměňte hudební playlist – S hudbou míváme spojené krásné i špatné chvíle. Mnohdy se po poslechu jedné písně propadnete na samé dno, protože si vzpomenete na vaše “poprvé” probíhající právě s hlasem Enriqua Iglesia a jeho songu Hero. Najděte si nové hity.

5. Přeměňte negatíva na pozitíva – Dívejte se na to pozitivně! Jste sama? – ne, jste sama se sebou. Nebudete muset utrácet za dárky pro partnera – místo toho si koupíte novou kabelku. Vrátíte se domů v sobotu nad ránem? – žádný problém, nemusíte nikomu nic vysvětlovat. V posteli budete sama a nikdo vám nebude brát deku. Nebudete muset myslet na to, že musíte strávit víkend u plotny, aby měl váš milý co k snědku. Zkrátka se staráte jen sama o sebe! Pamatujte, že každá mince má dvě strany.

6. Buďte hrdá na to, že jste single – Dejte o sobě vědět, že jste single! Hlavně se za to nestyďte. Přivítejte ty zástupy mužů a vesele je odmítejte. “Thank U, Next next. I am so fucking grateful for my EX”. Vyražte na party a užívejte si stav, kdy víte, že nikomu nepatříte (nevíte, kdy to skončí). 

7. Napište mu dopis – Vemte si tužku, papír, zapalte si svíčku a napište mu dopis. Je jedno, jak bude dlouhý, ale musí obsahovat vše, co pro něj ještě na srdci máte. Dejte mu ho nebo ho spalte – vyjde to nastejno… hlavně tam popište všechny své křivdy a nakonci nezapomeňte poděkovat a odpustit – děláte to především pro sebe! 

8. Přestaňte ho stalkovat – Vyvarujte se přehnanému sledování jeho virtuálních stop. Pro své dobro si ho klidně si ho na chvilku blokněte. On vám za to už nic neudělá a vy nebudete mít neustálé nutkání sledovat, jaké holky lajkuje a jaké akce se zúčastní, abyste se tam čistě náhodou nachomítla taky. Vaše životní cesty se rozdělily, už to není vaše věc.

9. Zdokonalujte se – Uvědomte si, že váš život je jen váš, proto si ho vemte do parády a začněte se zlepšovat (jednak uvidí o co přišel a vy najdete nový smysl). Nyní máte možnost věnovat veškerý volný čas sobě, tak to dělejte a posilté své slabé stránky. Začněte dělat to, na co jste pro jeho roztomilé oči neměla čas.

10. Čas – Ať souhlasíte nebo ne, čas změní váš pohled na cokoliv. Nic netrvá věčně… ani bolest spjatá s rozchodem. Jak vidíte, věčně netrvala ani ona zdánlivě nekonečná láska. Každý konec je nový začátek. Zkuste definovat, jakou lekci vám exík dal – nic se totiž neděje náhodou a každý člověk zkříží náš život z nějakého důvodu – přijďte na něj! 

Rozchod byl možná jen vykřičníkem, že jste na partnerovi až moc závislá. Na své štěstí jste pro to jeho zapomněla. Ten, kdo ve vašem životě být má, bude. Přemýšlejte trochu sobecky. Potřebujete hlavně sebe. Myslíte, že najdete někoho dalšího, když budete ufňukaná zoufalka? Muže přitahuje životní energie a sebevědomí (alespoň ty normální muže). Žijte tak, jakoby vám patřil svět a vše co se děje, vám nahrávalo do karet. 

Vím, že se občas, no téměř vždy dostanete do fáze, kdy si chcete pořádně zanadávat na svého exáka potažmo celé mužské pokolení. ALE! Žena muže k životu potřebuje, i když jsou to dnes namyšlené vokurky, které nechtějí pracovat a trpí depresemi. Začínají mít své dny, lžou, nesundávají nám kabáty, neplatí za nás, nepochválí náš make-up 🤷🏻‍♀️… Ať si to přiznáme nebo ne, mezi muži se nachází jeden, který se stane otcem našich dětí a je zaručeně jiný, než zbytek. Jak bysme mu pak vysvětlovali své feministické sklony?

Hlavu vzhůru princezny, ať nepadají korunky!