Předpokládám, že není nikdo, kdo by neslyšel o mobilní aplikaci Instagram. Je to aplikace podporující kreativní neprofesionály ve fotografování, rozvíjí vaši osobnost, seberealizaci, sebeprezentaci a další narcistická slovíčka…

Instagram představuje galerii životních prožitků, požitků a zážitků. Když máte #INSTAMOOD jste na nejlepší cestě k zvelebování svého profilu a ještě lépe, k získání dalších FOLLOWERS. Zkrátka budete mít úspěšný #INSTADAY. Pokud jste pravými fajnšmekry a jsou pro vás fotky nuda, můžete předat útržky svého života světu pomocí krátkých videí. Vůbec největšími bossy jsou #INSTAZÁVISLÁCI, kteří umějí TAGOVAT. Ano, hashtagy. Kolem nich se celý #INSTASVĚT točí. Každičký (ne)skutečný detail na #INSTAPHOTO se zaznamená, dokonce i nálada, den či roční období. Nic se nesmí opomenout.

S popularitou Instagramu se rozmáhá jakési postižení, přesněji závislost na fotografování a uvědomělém informování o našem vlastním zákulisí. Dobrovolně se sami sobě stáváme paparazzi. Nadšení z nového příspěvku nám zastiňuje zdravý rozum a intimitu. Kdekdo si vyfotí kdeco. S nadhledem mohu říci, že je to databáze jednotlivých, lidských životadění. Nicméně sama jsem jejím členem a více než pravidelně do ní přispívám. Je to fenomén stejně jako Facebook. Jsem si jistá, že každý ve svém okolí máme jedince, který se stal obětí, pokud jí nejste vy sami. Zkuste se na moment pozastavit a pohlédnout na to s čistým rozumem. Jak asi vypadá, když si fotím jídlo na veřejnosti? Jako kdybychom nikdy předtím nic podobného neviděli. Zkuste si také položit jednoduchou otázku. Proč? Vždyť je to ve své podstatě bláznovství. Nebo možná jen nová generace od mala vyšlechtěných fotografů, či velmi zodpovědných kronikářů. Totiž kdybychom to jídlo nevyfotili, vedlo by to k velice nepříjemnému, vnitřnímu neklidu a konečně po tom smartphonu stejně sáhneme.

Proč se nepochlubit svým životem a neukázat, že je lepší než ty ostatní? Ale zapomínáme na skutečnost, že už nemáme nic, žádnou novinku, kterou bychom sdíleli, pardon, sdělili svým přátelům. Jsme virtuálně tak přístupní, že je to zamezení přístupnosti v běžné řeči.

Chtěla bych vás obohatit o jeden velmi přínosný výrok. Velcí lidé hovoří o nápadech, průměrní o událostech a malí lidé o lidech. Takže vyvíjejte nove Instagramy, Facebooky a další drogy. Jen prosím žijte tak, abyste skutečně žili 🙂

2 Thoughts to “#instazávislost”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *