Milá drahá, tak sladká, čokoládo,

Nemohu unést všechny pocity, které ve mně vyvoláváš, tudíž se ti musím vyzpovídat písemnou formou. Prosím, pečlivě si pročti následující řádky a reaguj na ně rozvážně.

Víš já…Miluji Tvoji vůni, která do mne pronikne v momentě, kdy Tě rozbalím. A ten Tvůj obal! Neoblékneš na sebe jen tak něco, to se musí nechat. Nejradši Tě mám v elegantním luxusním outfitu – tvrdý bílý papír a zlatý celofán. Zlatá Ti velmi sluší.

Moje nejoblíbenější bílé, přesladké provedení. Tvá černá podoba je sice lahodná, ale její hořkost snesu jen zřídka. Zde si dovolím být rasistou. Protipólem je temná čokoláda s mořskou solí, její chuti se jen tak něco nevyrovná. Obdivuji v kolika verzích se objevuješ. Kolik lidí všech generací dokážeš uspokojit. Kolik lidí vytahuješ z depresí. Kolika lidem zlepšíš náladu. Kolika lidem rozproudíš množství endorfinu. Kolik lidí díky Tobě udělá radost svým blízkým. Jsi skvělá. Ovládla jsi celý svět a světy tolika lidí.

Jenže na druhé straně se podívej kolik lidí a především dětí je kvůli Tobě obézních. Jsi důkazem, že ani sladké potěšení, není dokonalé. Za lásku Ti musím platit velkou daň. Byla bych tak krásná, štíhlá, drobná… Jenže jsem jednou z Tvých obětí, kterou sis vyžádala za svou dokonalost. Nalákala jsi mě na pozlátkový celofán a omamnou vůni.

Vím, že Tě budu milovat do konce svého života. Jsi mým nejlepším přítelem, ale zároveň největším nepřítelem. Do dne, kdy přeroste má nenávist lásku. Vášeň, kterou ve mně vyvoláváš se nerovná žádné jiné. Chtěla bych od Tebe přebrat Tvojí návykovost a nepostradatelnost. Chtěla bych být tak jedinečná jako ty, ale nechtěla bych být tak ničivá.

Tak často kvůli Tobě cvičím a Tebe to vůbec nezajímá. Doufám, že se do těch kapek potu transformuješ a odcházíš ze mě pryč. Chci Tě jen na krátko na jazyku, kdy jsem Ti říkala, že Tě chci ve svém těle? Na břiše, na bocích, na pozadí? Nechci Tě. Nebo jsi ve mně tak dlouho, protože mě také miluješ? Jenže Tvá láska mne ničí, ta moje Tebe ne. Už to pochop. Kde je spravedlnost? Navrhuji, abychom se milovali pouze s decentní měrou. Svou lásku nesmíme přehánět, musíme si ji brát po malých čtverečcích, vyjímečně po řádcích. Souhlasíš se mnou? Zakopeme naší válečnou sekeru?

 

Nedočkavě čekám na Tvoji odpověď.

 

PS1: Tvá láska mne do obchodu XXXL nedožene.

PS2: Má vůle je pevnější, než se zdá, víš? A touha po dokonalých křivkách ještě pevnější…

PS3: Existují i čokolády bez cukru, že ano.

 

S pozdravem a přáním sladkého dne

 

Nejspíš navěky Tvá Bezkiki

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *